ENGLISH

VERSION

MEXICO 2004

Pro pozdní dovolenou ve dvou jsme zvolili Mexiko. Lákalo nás hlavně kvůli zachovalým památkám Mayů, Aztéků a dalších národů předkolumbovského období. Je zde stále krásná a rozmanitá příroda (hory, sopky, kaňony, pralesy, pláže...), za pozornost stojí i některá města s bohatou španělskou architekturou. Lidé jsou vstřícní a přes četná varování ohledně krádeží jsme žádné problémy neměli. Při uvažování o tom co lze stihnout za 3 týdny,  jsme se rozhodli pro klasický východní okruh: Ciudad de Mexico – Puebla - Monte Alban - Oaxaca - Caňón del Sumidero - San Cristobal de las Casas – Palenque – Merida – Uxmal - Chichen Itzá – Tulum – Villahermosa – Catemaco – Veracruz - Ciudad de Mexico - Teotihuacán. Podrobnosti viz mapa.

Při cestě jsme hojně využívali příručku Mexico od Lonely Planet. Stránka obsahuje několik desítek fotografií z cesty se stručným popisem. Dokumentují zejména návštěvu ruin v Monte Albanu, Palenque, Uxmalu, Chichen Itza, Tulumu a Teotihuacanu. Dále je tu několik panoramat a stereofotografií. Pokud hledáte podrobnější informace o cetsování po Mexiku, které je dnes na českém webu dobře zpracované, dole jsem uvedl pár odkazů.


Fotogalerie (42 snímků)

 

Katedrála v Pueble San Cristobal de Las Casas Vodopády Aqua Azul Ruiny Palenque
       
Festival v novém Palengue Chichen Itza Západ slunce nad Karibikem Popocatépetl
       

 
Ruiny Monte Alban nedaleko Oaxacy, více panoramatických pohledů zde.

Nějaké zvuky: song1    song2    song3    opice v pralese    ruch na Zocalu v Mexico city


Pár odkazů k cestě do Mexika: Ceny dopravy, ubytování a jídla   Jazyky, kalendáře, kuchyně   všeobecné informace   cestopis1   cestopis2   cestopis3   cestopis4   mexická hudba 1   mexická hudba 2


CNW:Counter  

 

zpět na hlavní stránku

Jan Jedelský